Ankara Arı Koleji Kolejler

Ankara Özel Okullar

Sıtkı Alp Eğitim Vakfı (SEV) 1996 yılında eğitimde başarının her zaman ödüllendirilmesi gereği ilkesini benimseyen eğitimci Sıtkı Alp tarafından kurulmuştur. Vakıf, ilköğretim, ortaöğretim ile yüksek öğretim düzeyinde nitelikli, kaliteli bir eğitim almak isteyen başarılı ancak kaynakları sınırlı olan pek çok genç için eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve eğitime destek olmak amacıyla çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir.

 

Her yıl Ankara ve Türkiye genelinde, akademik alanda ve spor alanında başarılı olan öğrencilere karşılıksız eğitim bursu sağlayan SEV, bu örnek çalışmayla;

 

1998-1999 eğitim-öğretim yılından bu yana Fen lisesi tercihi yapabilecek nitelikleri taşıyan ve her yıl yapılan “Orta Öğretim Kurumları” sınavında (SBS) Ankara sıralamasında ilk 200’e giren öğrencilere Arı Fen Lisesi’nde okumaları koşulu ile lise eğitim-öğretimleri süresince karşılıksız eğitim bursu vermektedir.

 

2000-2001 eğitim-öğretim yılından bu yana Türkiye çapında ilköğretim okullarının 5. ve 8. sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik Arı Okulları’nın iş birliği ile hazırladıkları bir sınavla kontenjan dahilinde başarılı olan öğrencilere, Arı İlköğretim Okulu ve Arı Anadolu Lisesi’nde eğitim-öğretim süreleri boyunca “Üstün Başarı Bursu” adı altında karşılıksız eğitim bursu vermektedir.

 

SEV, başarılı sporcuları desteklemek amacıyla basketbol branşında okulu temsil eden öğrencilere de karşılıksız eğitim bursu vermekte, eğitimlerini Arı Anadolu Lisesi ve Arı Fen Lisesi’nde burslu olarak sürdürmelerini sağlamaktadır.

 


Arama Terimleri:

  • ar koleji
  • arı koleji ankara
  • Ankara arı koleji bursluluk sınavı 2014
  • ar koleji ankara