YAMANLAR KOLEJİ Kolejler

1982’de kurulan Özel Yamanlar Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi kurulduğu günden beri hızla gelişmekte ve üniversiteye giriş sınavlarında, ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarındaki başarılarıyla ne kadar farklı bir eğitim kurumu olduğunu kanıtlamıştır. Okulumuzu seçkin bir kurum yapan yurtiçi ve yurtdışındaki belirgin başarılarıdır.

36 dönümlük arazi üstüne kurulan Özel Yamanlar Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi pansiyonu, sınıfları, laboratuarları, toplantı odaları, kantini, multimedya odaları, kütüphanesi, yemekhanesi, spor salonu, futbol sahası, voleybol sahaları, basketbol sahaları, güreş salonu, konferans salonu ve masa tenisi odası ile çok canlı bir kampüs yaşamına sahiptir.

Okulumuz tüm Türkiye çapından öğrencilerin birinci tercihi olmuştur. Çünkü modern eğitim için tüm imkânlara sahiptir. Sosyal kültürel ve spor aktivitelerindeki belirgin başarıları gelecek vadeden gençler için her zaman cazip olmuştur.

Öğretim kadrosu
Özel Yamanlar Fen Lisesi ve Anadolu Lisesinde öğretmen kavramı, “uzmanlık”, “ilgi” ve “sevgi” kelimelerini çağrıştırır. Okulumuzda, öğrencileriyle birlikte olmaktan, bilgilerini öğrencileriyle paylaşmaktan mutluluk duyan aktif uzman eğitim kadrosuyla karşılaşırsınız. Dahası, öğretmenlerimiz inanılmaz değişimlerin yaşandığı bu çağda kendilerini geliştirmeye adamışlardır.
Olimpiyatlar
1982’ de kurulduğundan beri, Yamanlar okulları yurtiçi ve yurtdışı bilim olimpiyatlarında ve proje yarışmalarında rakipsiz başarılarıyla diğer okullara örnek teşkil etme onuruna sahiptir. Bu çalışmalar ve projeler uzman olimpiyat öğretmenlerinin ve koordinatörlerin rehberliğinde titizlikle yürütülmektedir. Şimdiye kadar, öğrencilerimiz uluslararası olimpiyatlarda 81 madalya ve ulusal bilim yarışmalarında 187 madalya kazanmıştır. Madalya kazanan öğrencilerimizden bazıları:

Salih Adem, Dünya Fizik Olimpiyatları Birincisi, Salih Özçubukçu, Dünya Kimya Olimpiyatları Birincisi, M. Bumin Yenmez, Dünya Matematik Olimpiyatları Birincisi, Salih Bahadır, Dünya Matematik Olimpiyatları Birincisi, Hande Boyacı Dünya Kimya Olimpiyatları Şampiyonu, Mehmet Sönmez Dünya Matematik Olimpiyatları Şampiyonu …

Üniversiteye Giriş Sınavı

Özel Yamanlar Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencileri üniversiteye giriş sınavında üstün derecede başarılı olmaları için öğretmenleri tarafından fazlasıyla yardım görürler. Öss kulübü tarafından hazırlanan testler ile çalışmaları desteklenir ve uzman danışmanlar tarafından yardım görürler. Üstün başarıları, üniversiteye % 100 yerleştirme yüzdesi, Öss dereceleri ve dünya çapındaki şampiyonlukları ile gayet açıktır. Üniversiteye giriş Yamanlar öğrencileri için bir hayal değildir.

Sosyal Aktiviteler

Okulumuzu farklı kılan faktörlerden biri de eğitim ve sosyal faaliyetlerin bir arada yürütülmesidir. Çünkü Yamanlar, öğrencilerini okul dışındaki hayata hazırlar. Sosyal etkimlikler, kulüp, okul yayınlarındaki katılımları aracılığıyla, öğrencilerini aktif tutan sosyal becerilerini arttırıcı ortam oluşturmaktadır. Okulumuz öğrencilerini, kendi ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirmeye cesaretlendirerek gerçek hayata en iyi şekilde hazırlar. Hızlı okuma kursları ve ünlü kişiler tarafından verilen seminerler gibi etkinlikler sayesinde öğrencilerimiz gelecekleri hakkında karar vermede önemli adımlar atarlar. Bu bağlamda okulumuz, öğrencilerinin faaliyetlerde aktif olarak yer almasını sağlayan 40 üstü kulüp çeşitleri ile etkinlikler yapmaktadır.

Spor Faaliyetleri
Sadece sportif faaliyetler sayesinde öğrenciler mutluluk, sağlıklı bir yaşam, üretken günlük hayat, aktiflik, güç, elastikiyet, liderlik, iyiliğin takdiri, kendini denetleyebilme ve takım halinde çalışma gibi değerleri ve becerileri öğrenebilirler.

2.500 izleyici kapasiteli spor salonumuzda öğrencilerimiz güreş antremanlarını yapabilirler, masa tenisi oynayabilirler, spor malzemeleri ve saunayı kullanabilirler.

Konaklama

Öğrencilerimize ayrıca konaklama imkânı sağlanır. Okulumuzda 2 adet yatakhane bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu mekânlarda kendilerini evlerinde gibi hissederler. 2 tane akşam, 1 tane sabah olmak üzere 3 adet etüt zamanı vardır. Öğrencilerimiz günün her saati öğretmenleriyle iletişim halinde olabilirler. Okulumuz eğitimle alakalı her türlü gereksinimin farkındadır ve öğrencilerinin her türlü ihtiyaç ve isteklerini karşılamaya çalışır. Okulumuzda uzman hemşireler ve doktorlar herhangi bir sağlık problemi için hazır bulunmaktadır.

Yabancı Dil Öğrenimi
Yabancı dil öğrenimine fazlasıyla önem veren okulumuz uzman öğretmenler, modern metod ve tekniklerle öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlar. Her bir öğrenciye en az 2 yabancı dil öğretmeyi hedefleyen okulumuzda, hazırlanan projeler, yarışmalar, AB projeleri, yaz okulları, drama kulübü aktiviteleri ve yurtdışı gezileri ile yabancı dil öğrenimi eğlenceli bir etkinlik olmuştur. Öğrenci merkezli dil öğrenimi öğrencilerin daha fazla pratik yapmalarına olanak sağlar. Multimedya salonlarımız dil öğretimi için her an kullanıma hazırdır. Yaz okullarında öğrencilerimiz okul döneminde öğrendikleri bilgileri eğlenceli bir şekilde gözden geçirebilirler. İngilizce zümremiz birçok organizasyon ve yarışmalar düzenlemektedir. Ve okulumuz üniversite hazırlık sınıfından muaf olan öğrencileri ile gurur duymaktadır.

Zübeyde Hanım Mah. Başpehlivan Karaali Cad. No: 321
Örnekköy-Karşıyaka/İZMİR

Tel:0232-3636363 Fax:02323638080

 


Arama Terimleri:

 • yamanlar koleji
 • yamanlar koleji bursluluk sınavı
 • yamanlar koleji izmir
 • izmir yamanlar koleji bursluluk sınavı 2014
 • yamanlar bursluluk sınavı 2014
 • yamanlar koleji bursluluk sınavı 2013
 • yamanlar koleji izmir bursluluk sınavı
 • izmir boğaziçi koleji bursluluk sınavı sonuçları
 • izmir yamanlar koleji bursluluk sınavı sonuçları
 • yamanlar koleji 4 sınıf soruları
 • istanbul esenyurt anadolu lisesi bursluluk sınavı sonuçları
 • mus özel teknik okulu
 • özel bilim teknik koleji mus
 • izmir yamanlar bursluluk sınavı 2015
 • yamanlar koleji bursluluk sınavları 3 sın
 • yamanlar koleji bursluluk sınav 3 sınıf
 • izmir yamanlar koleji bursluluk sınavı 2015

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir